Egyetemi találkozó - Médiastaféta 2015

A kommunikáció és médiatudományi tanszékek országos összejövetele

Október 16-17-én a Szegedi Egyetemen indult útjára a magyarországi s magyar nyelvű kommunikáció és médiatudományi képzések vándorkonferenciája, amelyen a budapesti, debreceni, egri, pécsi és szegedi (ELTE, BME, PTE, SZTE, DTE, ZSKF, EKF) képzések mellett erdélyi kollégáink, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem is képviseltette magát. A találkozót a két ötletgazda, dr. Pusztai Bertalan (SZTE) és dr. habil. Szijártó Zsolt (PTE) egyetemi docens urak nyitották meg. Az összejövetelen hozzávetőlegesen 40 szakmabeli, oktató és kutató vett részt, s vitatta meg a magyar nyelvű képzés ügyes-bajos dolgait, mellette több kutatóműhely is bemutatta kurrens tevékenységeit. A hasznos és tanulságos beszélgetéseket a konferencia első napján dr. Szajbély Mihály egyetemi tanár (SZTE), a második napján dr. Pólya Tamás (EKF) egyetemi docens moderálta.