Intézményi TDK-előadások

Hallgatói TDK-kutatások

2015 tavaszán megkezdődött a 2017-ben tartandó XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) kvalifikációs időszaka. Erre való tekintettel a Főiskola az őszi félévben is lehetőséget adott helyi TDK konferencia szervezésére. A kommunikáció- és médiatudományi szakterület TDK versenyét 2015. november 4-én tartottuk a B-épület 304-es termében, 14.00 órai kezdettel. E fordulón alapszakos hallgatóink közül ketten tartottak előadást: Bakondi Ágnes végzős diákunk „A CNN szerepe a 20‒21. század krízishelyzeteiben" címmel mutatta be dolgozatát (témavezető: Martin József, prof. emeritus), Lakatos Ádám pedig „Online kommunikáció az online játékok szervezetein belül" című kutatási tervét (témavezető: Pólya Tamás, egyetemi docens). A színvonalas kutatási prezentációk után az előadók válaszoltak a bizottság és a közönség kérdéseire. A tanszék oktatóiból álló bizottság (tagok: dr. Herzog Csilla, dr. Széchenyi Ágnes, dr. Pólya Tamás, elnök) Bakondi Ágnes dolgozatát szerény pénzjutalommal (20000 Ft) honorálta és mindkét előadónak ajándékkönyv-csomagot adott át; emellett a bizottság elnöke reményét fejezte ki, hogy az idén ismertetett kutatások jó példája további hallgatókat fog tudományos diákköri munkára inspirálni. A díjazottaknak a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék nevében ezúton is gratulálunk, s köszönjük értékes, érdekfeszítő munkáikat!